Gezici Biri

ankara-da-cocuklar-icin-gezilecek-yerler

Ankara’da Çocuklar İçin Gezilecek Yerler 2024

Gezici Biri Gezici Biri - - 7 dk okuma süresi
5
(4)

Ankara’da çocuklar için gezilecek yerler, Başkentte çocuklarınızla vakit geçirebileceğiniz birçok nokta bulunmakta sizler için bu yerleri listeledik. Listemizde çocuklarınızın unutulmaz anlar yaşayacağı bir çok yer bulunmakta.

Ankara’da hem tarihi hem de günümüz teknolojisine yönelik çocukların sevebileceği bir çok alternatif bulunmaktadır.

Çocuklarınızın verimli vakit geçirmesi için Ankara’da bulunan çocuk kütüphanesi ve tiyatrosunu listenize kesinlikle eklemeniz gerektiğini düşünüyoruz.

Ankara’da Çocuğumla Ne Yapabilirim?, Ankara’ya misafir olarak gelmiş veya Ankara’da yaşayan ebeveynlerin bu soruları için yaptığımız araştırmada, çocuklarınızla gidebileceğiniz yerlerin listesi aşağıda verilmiştir.

1Macera Adası Kentpark
2Harikalar Diyarı
3Mevsim Tiyatro Salonu
4Ankara Ali Dayı Bebek ve Çocuk Kütüphanesi
5Çocuk Eğlence Merkezleri Ve Etkinlikleri
6Ankara Çocuk Tiyatrosu
Ankara’da çocuklarla gezilebilecek yerler listesi
ankra cocuk eglence merkezi

Çocuk Eğlence Merkezleri Ve Etkinlikleri

Çocuk eğlence merkezleri ve etkinlikleri, çocukların keyifli vakit geçirdiği akranları ile oyun oynama ve konuşma fırsatı bulduğu yerler arasında bulunan eğlence merkezleri genel olarak çocukların en sevdiği aktiviteler arasında yer almakta.

Günümüz teknolojisinde çocukların sosyal aktiviteleri oldukça azaldı. Telefon, bilgisayar, tablet gibi teknolojiye bağımlı çocuk sayısı her geçen yıl artmakta.

Çocuklarımızın sosyalleşe bilmesi için onları akranlarıyla vakit geçirmesini sağlayabiliriz. eğlence merkezleri bunun için en iyi yerlerden birisi.

Macera Adası Kentpark

Macera Adası Kentpark AVM içerisinde bulunan ve çocuklar için yapılmış olan Macera Adası eğlence merkezi 6-12 yaş çocuklar için oldukça güzel bir mekan. Özellikle keşfetmeyi seven çocukların buraya bayılacağından eminim. 

Çocuklarınız burada eğlenirken onları izleyebileceğiniz bir alan bulunmakta, çocuklarınız burada eğlenirken sizler AVM içerisinde gönül rahatlığı gezebilirsiniz çünkü burada bulunan yetkili kişiler sizler için çocuklarınıza bakmakta.

Hem alışverişinizi yapabileceğiniz hem de çocuklarınızın güzel vakit geçirebileceği yerlerden birisi olan Macera Adasını listenize ekleyebilirsiniz. AVM içerisinde çocuklar ile yapabileceğiniz birçok etkinlikte bulunmaktadır.

ankra harikalar diyari

Harikalar Diyarı

Harikalar Diyarı, Ankara Sincan bölgesinde bulunan ve oldukça büyük bir eğlence merkezi. Çocuklarınızın en sevdiği çizgi film karakterlerinin heykellerinin yer aldığı bu eğlence merkezi çocukların dikkatini üzerine çekmeyi başarıyor.

Çocuklarınız çizgi film karakterlerinin ve masal kahramanlarının heykelleri ile fotoğraf çekiniyor ve unutamayacakları anılara sahip oluyor.

Buraya gitmek isterseniz hava durumuna önceden bakıp gitmenizi tavsiye ediyoruz. Tamamen açık alandan oluştuğu için kötü hava şartlarına yakalanmamaya dikkat etmeniz gerekiyor.

ankra cocuk tiyatrosu

Ankara Çocuk Tiyatrosu

Ankara Çocuk Tiyatrosu, çocuklarınızla yapabileceğiniz etkinlikler kapsamında tiyatro da yer verdik. Çocukların eğlenceli ve verimli vakit geçirebileceği aktiviteler arasında kesinlikle tiyatroya yer vermeniz gerektiğini düşünüyoruz.

Çocuklarınızın televizyon ekranlarından biraz daha uzaklaşmasını ve gerçek bir sahnede insanların canlandırdığı karakterleri izlemesi onların hayal dünyasını ve ufkunu genişletecektir.

Ankara’da çocuklar için gezilecek yerler listenizde çocuklarınızın güzel vakit geçirebilmesi için tiyatroya gitmek isterseniz Kültür Ve Turizm Bakanlığımızın resmi web sitesi üzerinden biletlere bakabilirsiniz.

Mevsim Tiyatro Salonu

Ankara çocuk tiyatrosu, Yenimahalle de bulunan tiyatro sahnesi birçok farklı çocuk oyununu portföyünde bulundurmaktadır. Çocuklarınızın keyifli vakit geçirmesi için burayı listenize ekleyebilirsiniz.

Salona gitmeden önce mutlaka bilet almanızı öneriyoruz. İnternet üzerinden istediğiniz tiyatro oyununu seçebilir ve biletini alabilirsiniz. Bilet almak ve tiyatroyu seçmek için burayı kullanabilirsiniz.

Çocukların izlemekten çok keyif alacağı ve tekrar gelmek isteyeceği etkinliklerin başında gelen tiyatro günümüzde unutulmaya yüz tutmuştur. Sizlerde çocuklarınızı tiyatro ile tanıştırmak için listenize burayı ekleyebilirsiniz.

Ankara Çocuk Kütüphanesi

Ankara Çocuk Kütüphanesi, çocuklarınızın okuma alışkanlığı kazanması ve bu alışkanlığını artırılmasını istiyorsanız gezi listenize çocuk kütüphanesi eklemenizi öneriyoruz.

Her çocuk küçükken kazandığı alışkanlıkları çoğunlukla büyüdüklerinde de devam ettirmektedirler. Kitap okuma alışkanlığı maalesef ülkemizde pek yaygın değil. Bu alışkanlığın artması konusunda en büyük rol çocukların ebeveynlerinin sırtındadır.

Sizler çocuklarınızı kütüphanelere götürerek kitap okuma alışkanlığı kazanmalarına ve bu alışkanlıklarınını kaybetmemeleri konusunda destek olabilirsiniz. 

Ankara Ali Dayı Bebek ve Çocuk Kütüphanesi

Ankara çocuk kütüphanesi, Ankara Çankaya’da bulunan okul öncesi ve sonrası olarak ikiye ayrılmış bölümlerde çocuklarınızın kitap okumaları için yapılmış bir yer olan Ali Dayı Çocuk Kütüphanesi.

Çocuklarınızın akranları ile sosyalleşe bileceği ve vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmesini istiyorsanız çocuklarınıza gün içerisinde kitap okumaları için kütüphanelere götürebilirsiniz.

Ankara’da çocuklarınızla gidebileceğiniz yerler arasına ekleyebileceğiniz en güzel yerlerden bir tanesi de burasıdır. Yol tarifi almak isterseniz vermiş olduğumuz bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Ankara’nın Nüfusu Kaç?

Ankara’nın nüfusu yeni verilere göre tam olarak 5.782.285 kişidir.

Ankara’da Çocuklarla Gidilebilecek Yerler?

Ankara’da çocuklarınız ile gidebileceğiniz yerler:
•⁠ ⁠Macera Adası Kentpark
•⁠ ⁠Harikalar Diyarı
•⁠ Mevsim Tiyatro Salonu
•⁠ ⁠Ankara Ali Dayı Bebek ve Çocuk Kütüphanesi
•⁠ ⁠Çocuk Eğlence Merkezleri Ve Etkinlikleri

Ankara’da Çocuklar İçin Gezilecek Yerler 2024

İçerik ne kadar faydalıydı?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın 🙂

Ortalama puan 5 / 5. Derecelendirme sayısı: 4

Bu yazıya ilk puan veren siz olun 🙂

Bu yazının sizin için faydalı olmadığına üzüldük :/

Bu yazıyı geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyler misiniz?

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir